lat|eng

Првенство Србије за кадеткиње

29.04.2018
На финалном турниру, у самој завршници, нашле су се 4 београдске екипе. За треће место у врло неизвесној утакмици екипа ЖКК Арт Баскет успела је да, након два пораза у лигашком делу, изненади вршњакиње из ККЖ Црвена Звезда и резултатом 57:51 се попне на постоље.
У изванредној финалној утакмици са пуно резултатских обрта КЖК Партизан 1953 потврдио је своју доминацију током лиге и након прве 2 четвртине у којима је апсолутно доминирала екипа ЖКК Радивој Кораћ, успео да направи преокрет у трећој четвртини и на крају слави против вечерас изузетно расположених девојака из противничког табора.
Треба истаћи изузетну организацију ЖКК Арт Баскет, домаћина који је приредио у ова 3 дана заиста прави празник женске кошарке и на најбољи начин промовисао женски спорт у главном граду. Атмосфера на финалној утакмици била је као на највећим дербијима а надасве фер и коректна.
МВП лигашког дела  а уједно и најбољи стрелац Триглав женске кадетске лиге Србије је Сара Опачић(ЖКК Стара Пазова).
МВП и најбољи стрелац финалног турнира је Невена Вучковић(ЖКК Арт Баскет).
Честитамо нашим екипама на доминацији и КЖК Партизан 1953 на освојеној титули првака Србије за сезону 2017/2018.