lat|eng

Финални тунир за омладинце

24.05.2022
У периоду од 21.05 до 23.05 у Спортском центру Пинки у Земуну одигран је финални турнир Омладинске лиге. Поред домаћина турнира,  Борца из Земуна пласирале су још и екипе Житко баскета, ШКК Звездаре и Умке.
Прво место на турниру заузела је екипа Житко баскета са све три победе, Друго место освојила је екиоа Борца из Земуна, треца је била ШКК Звездара а четврто место је заузела екипа Умке.
Турнир је био веома узбудљив и до последњег дана неизвестан по питању коначног пласмана, што говори о уједначеном квалитету свих екипа учесница. Кош количник је на крају одлуцивао о пласману од другог до четвртог места.
На турниру се могло видети присуство доста играча који су наступали за своје сениорске екипе.
Турнир у Пинкију је пратило 100 гледалаца по мечу.