Дан жалости у Србији поводом годишњице трагедије у Новом Саду
01.11.2025
Поштовани,
Влада Републике Србије донела је Одлуку којом се проглашава Дан жалости поводом годишњице смрти и страдања грађана због урушавања конструкције Железничке станице у Новом Саду. За Дан жалости одређује се 1. новембар 2025. године.
Дан жалости у спортским халама, на стадионима и игралиштима обележава се спуштањем на пола јарбола или на пола копља заставе Републике Србије и застава спортских клубова.
Пре почетка спортске манифестације, судија звиждуком пиштаљке означава почетак и завршетак одавања поште минутом ћутања, и прикладних порука којима се одаје пошта настрадалим у несрећи због које је проглашен дан жалости.
За време дана жалости је забрањено емитовање народне и забавне музике.
За спровођење горе наведеног одговорни су делегати на свим утакмицама.
Најновије вести
26.06.2026
25.06.2026
22.06.2026
16.06.2026
15.06.2026
Најновији резултати
- (105686) 24.06.2026кадеткиње/Финални турнир Београдска лига
ККЖ Раднички51
КЖК Партизан 1953 - 253 - (105685) 24.06.2026кадеткиње/Финални турнир Београдска лига
ЖКК Кораћ Академија 011 - 273
ЖКК Карабурма70 - (105683) 23.06.2026кадеткиње/Финални турнир Београдска лига
КЖК Партизан 1953 - 269
ЖКК Кораћ Академија 011 - 263

